dnes je štvrtok,  19. september 2019,  meniny má Konštantín,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 05:32,  dnes západ slnka: 17:47
Kúpou trička s logom PetrovZdar.sk podporíte chod portálu PetrovZdar.sk
C.B. ONE, s.r.o.

Výstava Rybárstvo a Poľovníctvo Nitra - diskusia

autor: marosko
pridané: 27.3.2013 15:28

Zdravím, musím sa podeliť o dojmy z výstavy v Nitre z minulého týždňa. Pár rokov som sa na ňu túžobne chystal a až teraz sa to konečne podarilo. Bol som spolu so švagrom, ktorý ma už predom upozorňoval, aby som nemal veľké očakávania, že on sem už nejaký čas chodí a že keby som ho nezavolal, tak ani nejde. Ja som ho chlácholil slovami, že sa to už určite zmenilo po tých rokoch skúseností, musí to byť niečo nové, iné, lepšie.

Nebudem vás dlho naťahovať je to : " Celé zle"

Môžu sa hambiť, za to čo tam bolo a ešte pýtať vstupné!

Oni nás mali odškodniť minimálne na cestovných výdavkoch a stratu času radšej nerátam.

Takto si výstavu nepredstavujem. Keď pôjdete niekto na trhy do Poľska, tak tam bude toho viac a doslova mi niektorí predajcovia pripomínali predaj na rinku.

Ja mám o výstave asi takúto predstavu:

- budú tam výrobcovia s novinkami na sezónu vo všetkých oblastiach od silónov, cez navijáky, udice, stoličky, lehátka, bivaky,člny,sonary,..........atď., jednoducho všetko čo rybár potrebuje

- budú tam dovozcovia týchto výrobcov rôznych značiek, nakoľko je to kontraktačno-predajná výstava, aby sa predvedené novinky a nielen tie dali aj zakúpiť, samozrejme za "zvýhodnené výstavné ceny"

- areál agrokomplexu je veľký a nachádza sa v ňom aj rybníček v zadnej časti niekde okolo múzea. Tam by mohli názorne predvádzať zavážacie loďky a nie v pavilóne v gumenom bazéne 2 x 4 metre!!!

- tiež na spomínaných jazierkach, rybníčkoch, by sa dali vyskúšať predstavované nafukovacie, prípadne laminátové člny, vysvetliť a názorne ukázať výhody a nevýhody týchto člnov, simulácia lovu z člna, zdolavánie rýb z člna, hlavne veľkých rýb ako je sumec.

- tak isto si viem predstaviť veľké presklené akvárium hlboké aj 2 metre s reálnymi rybami, kde by predvádzali sonary, s podrobným výkladom (aha dáme sondu nad rybu a takto sa vám to zobrazí, toto je dno, toto prekážka vo vode, možete si tu nastaviť hento-toto, takto vám zobrazí 60° sonda, takto 120° sonda,citlivosť, kontrast, bla,bla,bla...)

- V dnešnej dobe tak ospevované boilies, pelety...kŕmne zmesy

znovu nazorné predvedenie v akváriu s podvodnou kamerou: takto pracuje po dvo,troch,piatich, dvanástich hodinách v hĺbke 2 metre, 1 meter pri teplote vody x,y, atď.

- V areály Agrokomplexu sa nachádzajú aj pavilóny P a R, P- poľovníctvo, R- rybárstvo, ktoré voľakedy bývali, neviem či ešte bývajú sprístupnené počas výstavy Agrokomplex. Je len škoda, že aj tieto priestory nemôžu byť súčasťou takejto výstavy, ktorá sa toho dotýka.

Aby som len nehanil, bol tam aj jeden svetlí moment ( svetielko na konci tunela):

-názorná ukázka viazania mušiek s možnosťou si to vyskúšať.

Takto som tú výstavu vnímal ja, takto by som si ju prestavoval vidieť a pokiaľ sa na tom nič nezmení, tak minimálne na budúci rok prišli organizátory o dvoch návštevníkov a je mi to úprimne ľúto.

počet zobrazení: 4 114
počet hlasov: 5
okruh tém: Stretnutia a akcie

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
marstan, 23.3.2017 o 6:18

Dobrý deň, dlho som tu nebol... Nebol som ani na výstave v Nitre, ale nepochopím prečo niekto organizuje výstavu v Nitre a na Ďalší víkend je výstava vTrenčíne, na ktorej som síce nebol ale mala vraj dobrú úroveň.Ja som napríklad na margo obidvoch výstav musel čakať na objednaný tovar z isteho rybárskeho e-shopu. Ale napísali mi, že kôli výstavam nestíhajú, tak som to pochopil a počkal som si. Takže je to asi aj o tom, že tí vystavovatelia sa rozhodnú na ktorú výstavu pôjdu a na ktorú nie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

admin, 28.3.2013 o 21:03

marosko veľmi dobre si to popísal! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

igoret, 27.3.2013 o 22:37

ale aj ja NR nič len velke nič ◄ reagovať

hdodo, 27.3.2013 o 22:25

Ja som bol tiež na výstave v NR, skutočne to bola velká bieda... ◄ reagovať

dodo, 27.3.2013 o 16:07

Slovensko je pre výrobcov svetových značiek absolútne nezaujímavá prdel sveta. Každá výstava na Slovensku je nakoniec len o pár zdieračoch čo nevedia čo pýtať za tovar. Ceny rybárskeho tovaru sú na Slovensku o 20 - 30 % vyššie ako v ostatnej Európe a to nehovorím o USA. Pozri si Polsko, alebo len bratov Čechov. Od každej takejto komerčnej akcie treba len utekať. P.s. nejdete niekto do Polska na krmivá? Potreboval by som nejakých zo 15 kg Lorpia, alebo Trapera. ◄ reagovať

visage, 27.3.2013 o 15:53

a to nie si sám čo si myslíš, že to je len blšák :D odkaz ◄ reagovať

romanm, 27.3.2013 o 15:53

Chválim ťa, veľmi dobre si to napísal !!!! A čo je podstatné, že všetko, čo si napísal, je pravda!!! ◄ reagovať