dnes je štvrtok,  14. november 2019,  meniny má Irma,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 06:56,  dnes západ slnka: 16:05
Kúpou trička s logom PetrovZdar.sk podporíte chod portálu PetrovZdar.sk
globpneu.sk

Označenie chytenej ryby - diskusia

autor: gamo
pridané: 17.4.2013 10:36

Stretli ste sa už niekto so značením chytených a pustených mierečných rýb? Myslím, že by to mohla byť vcelku účinná ochrana chytených (nielen) trofejných rýb pred ich privlastnením... Predsalen, zobrať domov rybu, ktorú už evidentne niekto raz chytil a pustil, chce trochu morálneho sebazaprenia. Ako však takéto značenie vykonať bez poranenia, resp. budúceho obmedzenia ryby?

počet zobrazení: 2 534
počet hlasov: 0
okruh tém: Iné

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
gamo, 21.4.2013 o 11:15

Dôvod som popísal hneď hore. Myslím, že by sa rýchlo pridali aj iní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

dodo, 19.4.2013 o 18:07

Metód značenia rýb, uchytenia a typov značiek je viac. Bežne sa asi kúpiť nedajú. Značenie rýb by asi nemala byť akcia osamelého strelca. Chcem sa ťa spýtať - Z akého dôvodu chceš značiť ryby ? ◄ reagovať

gamo, 19.4.2013 o 6:59

A neviete, kde by som nejaké takéto značky kúpil? Resp. nejaké nápady na výrobu tak, aby som neublížil rybe? ◄ reagovať

dodo, 17.4.2013 o 20:54

Visage, ten kapor na DUNE je od maďarov. Nejako cez ich organizácie chcú kedy, kde, váhu a kód. Tak nám to vydvetlovali domáci. pridal som jedného s označením. Nemyslím, že mu vadilo. Označenie chytenej ryby - diskusia ◄ reagovať

visage, 17.4.2013 o 17:11

ja som na Dunaji chytil už veľa kaprov , ktoré mali pripnuté na vrchnej plutve plomby , boli to také oranžové valčeky na ktorých boli napísané číselné kódy , kapre šli s5 do vody . Teda čo sa týka nejakého poranenia asi to nebude také hrozné , niečo ako piercing na dnešných mladých :DDD a určite ich tam dali odborníci , ktorí sledujú pohyb rýb. ◄ reagovať