dnes je utorok,  7. apríl 2020,  meniny má Zoltán/Róbert,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 05:13,  dnes západ slnka: 18:22
globpneu.sk

Akú krátku muškárku kúpiť? - diskusia

autor: gamo
pridané: 26.8.2013 18:33

Máte niekto skúsenosť s muškárením na menších tokoch? Potreboval by som kúpiť prút + naviják, aftma 3-4, ideálne 2 metre dĺžky príp. menej (nebude treba ďaleké hody a viac by mi zavadzalo). Budem chytať asi prevažne na krátku nymfu.

počet zobrazení: 3 038
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
gamo, 9.6.2014 o 9:09

Inak este taky postreh, teraz som chytal 2 mesiace len na Vydrici s prutom 2,4m a 2,7m, 2,7m je lepsi, mozno by som aj 3m zobral. Rozdiel tych 30cm ked hadzem alebo idem cez kriky je marginalny ale s dlhsim prutom sa lepsie pracuje, hlavne sa lahsie vedie nymfa. A takisto som cakal ze v takychto podmienkach ten prut/navijak nevydrzi dlho (kriky, skaly, blato...), zatial bez problemov, len bezna udrzba navijaka - rozoberem, vyplachnem vodou, prestriekam s wd 40 a ide ako novy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

gamo, 9.6.2014 o 9:04

Nakoniec som kupil #5 prut zn. Grey, momentalne mam 2x#5 a 2x#6 prut, peterliny alebo niekto, mate skusenosti so #4 prutikom? Ci sa s tym da zvladnut aj vacsia ryba (40 - 50cm) na nejakej horskej/podhorskej rieke typu Revuca, Slana atd., lebo momentalne co pouzivam obcas #5 tak vacsie ryby necitim ze mam pod kontrolou, nemal som zatial problem zdolat ale predsa. Nechcem vyhodit 200€ za prutik #4 ktory nebude pouzitelny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

peterliny1, 2.9.2013 o 19:07

ja som ju kúpil priamo na predajni vo Svite rybarov-svet.sk je velmi tobra je jemná ale akcia je dosť rýchla to sa mi páčilo. ◄ reagovať

gamo, 1.9.2013 o 23:08

Presne Snowbee classic 210cm som aj ja objednal, akurat ten eshop medzicasom nejako vypli, no uvidim co z nej bude :D... ◄ reagovať

peterliny1, 1.9.2013 o 12:34

gomo ja som mal prut znacky Snowbee clasic 2.1 m 3/4 a bol som s nim velmi spokojný ale zlomil som ju teraz som si kúpil taimen stx 2.6m na francuza 4 alfu a nemam problema. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

gamo, 27.8.2013 o 16:31

Kupil som odkaz , lacnejsiu kvalitnu palicu v dlzke 1,9 - 2,1 metra asi nenajdete na sk/cz shopoch. Este ostava otazka, ci je vobec dobry napad kratky prut na maly tok - totizto hadzat sa s tym bude tak ci tak zlozito, ci by nebolo lepsie dlhsi prut a chytat na kratku nymfu alebo suchu proste len splavovat a prehadzovat... ◄ reagovať

gamo, 26.8.2013 o 18:38

Zatiaľ mám vyhladnuté niečo takéto odkaz , 240cm aftma 5, to by som mohol teoreticky použiť kolečko aj šnúru čo už mám (mám 290cm 5/6 a 305 6/7) a cena je tiež veľmi pekná (rátam tak do 100€, keď sa s tým prútom bude chodiť cez kríky tak aj tak nevydrží donekonečna, z tohto dôvodu by som asi kupoval aj nové lacnejšie kolečko). ◄ reagovať