dnes je pondelok,  21. október 2019,  meniny má Uršula,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 06:19,  dnes západ slnka: 16:43
Kúpou trička s logom PetrovZdar.sk podporíte chod portálu PetrovZdar.sk
globpneu.sk

Stránka Petrov zdar ! - diskusia

autor: visage
pridané: 24.9.2013 18:04

čo sy myslíte o stránke ? čo si myslíte že by sa dalo zlepšiť?, čo Vám vyhovuje/nevyhovuje na stránke ? atd. atd

počet zobrazení: 1 695
počet hlasov: 1
okruh tém: Iné

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
lunimus, 3.10.2013 o 14:49

Tiež nevidím dôvod, prečo nehlasovať za videá a fotky z internetu ... dávam tým najavo, či sa mi video páči, alebo nie. Pri videu aj pri fotke (ak sa nemýlim) by mal byť uvedený aj zdroj "internet" a teda nikto nebude pripisovať zásluhu za pekné video mne. Btw. o čo tu vlastne ide? ... nikde som si nevšimol, že by sme zbierali nejaké body za "naj" fotku týždňa tak kde je problém :) ... ak sa spraví foto súťaž, kde je možné očakávať napr nejakú vecnú cenu, tak tam je logické, že sa fotky z netu pridávať nedajú. Je mi jasné, že Admin financuje celú stránku v princípe zo svojho a objem reklamy, ktorá nosí peniaze tu nie je extra veľký, takže z toho ostane tak na prevádzku hostingu, ale myslím, že v rámci bártrovej výmeny by sa určite dala čas od času zohnať nejaká cena. Napr. balíček nástrah, kŕmenia atď. Čo sa týka LuboOvho nápadu odmeňovať články, tak by sa mohol spraviť taký jednoduchý klon systému, čo má chytej.cz kde je za každú aktivitu zýskaný určitý počet tzv. fishbonov a za ne je potom možné získať nejaké odmeny. Ako LuboO spomínal, na chytej.cz sú hlavné články ohodnocované cca 700Kč a tzv čitateľské články dostanú po 1000 fishbonov. Na MRK sú články tiež odmeňované, ale až po cca dvoch týždňoch na základe čitateľskej atraktivity a je to korigované redakčným teamom. Tu na petrovzdar si to predstavujem tak, že by sa za výhru v súťaži neprideľovala priamo vecná cena, ale nejaké kredity (najlepšia fotka 500 kreditov, druhé miesto 300, tretie 100 a štvrté a piate po 50 bodov). Za články by sa kredity pripisovali podľa posúdenia redakcie podľa rozsahu, zaujímavosti atď. korigované napr. vzniknutou diskusiou pod článkom a počtom prečítaní atď od 100 do 1000 kreditov. Tiež by sa mohli prideľovať body za pridané vlastné videá a fotografie, za recepty, návody atď (pridané fotky/ videá aj recepty napr po 10 bodov, návody podobne ako článok podľa miery spracovania a ak by sa napr fotka umiestnila ako fotka týždňa, tak získa prémiových 50 bodov). Tieto body by slúžili ako "motivátor" pre užívateľov byť aktívny. No a tiež by tu v rámci stránky bolo niečo ako e-shop, kde by sa dalo nakupovať za získané kredity. Ak si niekto našetrí, nech si kľudne kúpi aj novú udicu s navijákom :) a keď niekomu stačí, aby získal balíček gumených nástrah za pár centov, nech si každý vyberie ako odmenu to čo chce a kedy chce. Ceny nemusia byť nijako vysoké a finančne náročné, ale akákoľvek odmena pôsobí na užívateľov motivačne. Kľudne môže byť orientačný prepočet 100 kreditov = 50 centov ... resp. tieto čísla treba doladiť podľa možností stránky ... skrátka treba spraviť niečo, čo bude ľudí motivovať sem chodiť a hlavne niečo, čo bude motivovať prispievať a tvoriť. ... Čo však vidím ako asi najvážnejší problém celého nášho portálu je to, že mám pocit, že Admin ťahá celú stránku sám s výnimkou pár HDodových zásahov. Možno by bolo fajn, keby sa tu vytvorilo pár užívateľov s čiastočnými administrátorskými právomocami, ktorí by mohli premazávať nevhodné fotografie, schvaľovať články, prideľovať kredity atď. Pre týchto "adminov" alebo "moderátorov" by boli presne stanovené pravidlá, čo môžu a za akých podmienok, aby nemal niekto pocit, že tu sú ako nadľudia, alebo že sekírujú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

admin, 28.9.2013 o 10:46

Nevidím dôvod prečo by sa videá z internetu nemohli bodovať, veď dá sa rozlíšiť či to video je dobré alebo nie, a či sa mi páči alebo nie, a či ho chcem podporiť hlasom alebo nie. Je ale pravda a to som nespájal s predchádzajúcimi vetami, že nie je potom správne takéhoto prispievateľa hodnotiť ako najlepšieho kameramana, lebo to netočil on. Ok, nad týmto sa zamyslím a poriešim nejako. Ale dôvod, aby sa nedali hodnotiť videá z internetu nevidím. Je to istá spätná väzba, či videá, ktoré pridávam z internetu sú dobré alebo nie. A pripomínam, že ak vy sami budete pridávať svoje vlastné videá, rád zruším kategóriu videí z internetu. ◄ reagovať

visage, 26.9.2013 o 9:07

Luboo ty si asi jediný čo pochopil že bodovanie videí z internetu je hlúposť.Nie je problém nasekať každý deň 2 videá z internetu a stane sa s teba najlepší kameraman :DDD ,ale za čo ? Je fakt dobré ak sa tu pridávajú videá z inernetu , lebo niekedy na také ani netrafíš a môžeš sa poučiť .Ja na adminovom mieste by som dodal rubriku videa z internetu ktorá by sa bodovať nedala. ◄ reagovať

LuboO, 25.9.2013 o 22:56

A ked sa vratim k tym fotkam, z 277 fotiek, ktore mam pridane som 11 nefotil ja, ale niekto fotil mna alebo nas na moj fotak. A co sa tyka videi, tak zo 17 videi som 16,5 tocil ja a 0,5 lunimus, ked som mu hodil fotak do ruk, lebo som mal zaber. To je k mojim fotkam. Ale vobec ma neserie, ci niekto prida video z internetu, alebo fotku, mozno by som to dal do sekcie zaujimavosti z domova a zo sveta a tam by sa nedalo bodovat. A vyriesene. ◄ reagovať

LuboO, 25.9.2013 o 22:10

co sa tyka toho odmenovania, nikto nechce velke peniaze, ale napr. ak urcis kriterium 5 clankov na 2x A4 + 3 foto minimalne ku kazdemu, a z toho jeden poradny clanok, tak 21.90 € (predplatne RRR) nie je tak vela. Ja samozrejme nevidim, ako a z coho financujes stranku, ale co sa tyka odmenovania napr. v CR, tak na chytej.cz mas za hlavny clanok 700 Kc, to je bezmala 30 €. A su ovela mensi ako npr. MRK. A co sa tyka cien do sutaze, das urobit aj nejake fusakle petrovzdar, ja zozeniem nejake bryle a nejaka cena by sa este vymyslela. Netreba vela, nejde o ziskovy podnik, ide o motivaciu a dobry pocit. ◄ reagovať

admin, 25.9.2013 o 22:10

LuboO, dnes o 22:00 - Aha, už rozumiem čo si myslel. Ďakujem za vysvetlenie. Áno, to by sme mohli skúsiť. Pri najbližšom väčšom stretku PetrovZdar.sk skúsim také niečo vybaviť. ◄ reagovať

LuboO, 25.9.2013 o 22:03

A co sa tyka toho hodnotenia fotografii, to by sa dalo, teoreticky, urobit cez nezavislu porotu z ineho serveru, ktori to robia uz viac rokov, ved by sa podla mna nejednalo o kvanta fotiek, das sutaz na 2 mesiace a kazdy by pridal max 2-3 fotky, tak by sa nazbieralo urcite menej ako 100 fotiek a to nie je problem vytriedit a urcit prve tri. ◄ reagovať

LuboO, 25.9.2013 o 22:00

Nie aké značky, ale akej značky, no ak by sa nas viac zislo, tak by sme sa mozno vedeli dohodnut s dovozcom nejakeho vercajku, pripadne nastrah, s tym, ze by sa to potom pekne spracovalo do clanku, my by sme mali moznost osahat si nejake nove veci a oni by mali reklamu zdarma. ◄ reagovať

admin, 25.9.2013 o 21:58

LuboO, dnes o 18:09 - nepochopil som vetu (Nejaka propagacka, napr. znacky.) Čo si tým myslel, aké značky? ◄ reagovať

admin, 25.9.2013 o 21:55

LuboO, za tvoj príspevok (dnes o 18:09) ti dávam hlas! Veľmi dobre napísané! Chcem však k tomu dodať, áno, uvedomujem si, že sa portálu málo venujem resp. skoro vôbec. Som momentálne dosť vyťažený súkromnými vecami a nestíham sa momentálne denne niekoľko hodín venovať portálu :( Ak však ja nestíham, pekne si napísal, že sem chodí dosť ľudí, ktorí by sem tam nejaký dobrý obsah mohli pridať. Tým by sa stránka mohla posúvať vpred i keď malými krôčikmi. Uvedomujem si, že dnešná doba je taká, že zadarmo robiť nikto nič nebude :( no ja momentálne na veľké odmeňovanie financie nemám. S fotosúťažou súhlasím, len si neviem predstaviť hlasovanie resp. vyhodnotenie, pretože i teraz za fotky hlasuje len málo z vás a ak by ste pridali fotky do súťaže, nedali by ste nikomu hlas, aby vás nepredbehol. A ak to má vyhodnotiť nejaká porota, tak sa zase obávam, skoro všetci sa tu poznáme i osobne, a nerád by som bol aby vznikli nejaké spory a obvinenia zo zaujatosti (ak máte nejaký návrh ako to zrealizovať, sem s ním). Som však úprimne rád, že tu je konečne po dlhom čase konštruktívny príspevok. Budem sa snažiť si čo najskôr sadnúť k portálu, nájsť viac času a vymyslieť spôsob ako ísť dopredu. No už teraz viem, že to bude možné iba s vašou pomocou. Preto ak máte niekto nejaký návrh, alebo viete s niečim pomôcť, napíšte. Ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

LuboO, 25.9.2013 o 18:09

priznam sa, fotky alebo videa z internetu ma trapia zo vsetkeho najmenej. Vidim skor iny problem. A to su informacie. Vele, vela informacii. Clanky, pribehy, navody, rady, k tymto suvisiace diskusie. Mame tu vela ludi, ktori by urcite vedeli vselico o vselicom napisat. Mozem menovat, gamo, dodo, hefa, sempervivum, adam, lunimus, visage, jomi, josu, ktokolvek. A nejde o formu. Staci, ked to hodi na "papier", zeditovat sa to da lahko. Ja osobne som robil (robim) editora aj na inych strankach, takze to by nebol problem. Potom sa posle clanok na autorizaciu alebo aj nemusi a hodi sa na net. Ale asi treba niecim autorov aj motivovat. Hoci napr. 3 clanky = predplatne casopisu RRR alebo SR. Pripadne ina motivacia. Moznosti je neurekom. Potom mi tu chyba nejaka sutaz, napr. fotograficka. Cena nie je dolezita, ale clovek sa posnazi a vyhrabe z archivu veci, ktore by inak nevytiahol na svetlo bozie. Temy su nepreberne. Stretnutie. Vecne diskutovana a vecne nedoriesena tema. Moj nazor a navrh. Jedno stretnutie na jesen, zvazova voda, pripadne aj sukromna, je ich tiez vela, poskladame sa, tri dni, a pohoda. Napr. stretneme sa 10-ti, zlozime sa po 20 €, za 200 € sa da zrealizovat vela. Mozno aj za menej. Ale tiez sa tomu treba povenovat. Urcit niekoho, kto po tom pojde. Zisti moznosti revirov, bude riesit prihlasovanie, kvazi jedalny listok, urci si kompetentnych pomocnikov a tak. A ak sa zide viac rybarov, mozno by sa dal zohnat aj nejaky program. Nejaka propagacka, napr. znacky. Inak nemam stranke co vycitat, na grafiku a ovladanie som si uz zvykol, ludia su tu tiez fajn, len ma obcas seru tie zbytocne zabomysie vojny, co sa tu vedu. Kazdy vie, o co ide. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

visage, 24.9.2013 o 22:36

admin,OK ! vymazávam všetky fotky z internetu , ktoré som pridal a dúfam že ma budú nasledovať aj iný (tu ide o konštruktívnu kritiku ,stačí si prečítať poriadne zadanie diskusie ,len tolko ) ◄ reagovať

admin, 24.9.2013 o 22:02

gamo, stránka existuje len od roku 2010, čiže tri roky. Na detail fotky sa dá kliknúť a zobrazí sa fotka s dlhšou stranou 800px čo podľa mňa na dokumentačné účely postačuje. Je možné, že časom bude zmenené i rozlíšenie fotiek i verzia pre smartfón, ale v čase výroby bolo dané rozlíšenie a grafika postačujúce. Tiež však ďakujem za názor. Som rád, že existujú ľudia, ktorí chcú stránku posunúť vpred a pomôcť jej! Prvoradý je však obsah, čiže to čím prispievate a až potom verzia pre smartfón. ◄ reagovať

admin, 24.9.2013 o 21:57

visage ak niečo kritizujem, najskôr musím mať ja čistý štít. V pravidlách je hneď bod 1.a) - pridávaná fotografia nesmie byť stiahnutá z internetu. Možno sa mýlim, ale fotky z internetu tu máš len ty. Ak sú tu fotky z internetu, stačí ich označiť za nevhodné a ja ich podľa pravidiel vymažem. K videám, ak by sme viacerí pridávali videá, nie je potrebné, aby sme tu mali kategóriu pre videá z internetu. Nakoľko skoro nikto nepridáva videá, zriadil som kategóriu na videá z internetu, aby sme aspoň takéto videá mohli sledovať. Ak budete vy pridávať vlastné vami natočené videá z rybačiek, návody a iné, tiež budem za to, aby sa kategória videí z internetu zrušila. Ďakujem však za názor, akceptujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

visage, 24.9.2013 o 21:45

ide o to aby boli body za foto a videá z internetu stiahnuté všetkým včetne mňa :PPP, a ide mi o princíp a spravodlivosť, stačí ??? ◄ reagovať

hdodo, 24.9.2013 o 21:38

Pokial viem tak aj visage tu má fotky z internetu a dostal za ne aj body, tak neviem o čo mu ide ... ◄ reagovať

gamo, 24.9.2013 o 19:59

Cela stranka je uz minimalne 5 rokov uplne zastarala, chcelo by to verziu pre smartfon a hlavne, vyssie rozlisenie aspon pre fotky atd (aby sa to vzdy natiahlo napr. na 90% sirky, nie je problem spravit css3/ js). Rychly internet ma dnes uz kazdy a HD monitor kazdy druhy... ◄ reagovať

visage, 24.9.2013 o 18:46

mne sa nepáči ,že videá a fotografie ztiahnuté z internetu sa bodujú , potom stačí posťahovať videá a obrázky z netu a stane sa z Vás najlepší fotograf, tvorca videíí atd. nad tým by sa mal admin stránky zamyslieť a konať ! ◄ reagovať