dnes je štvrtok,  19. september 2019,  meniny má Konštantín,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 05:32,  dnes západ slnka: 17:47
Kúpou trička s logom PetrovZdar.sk podporíte chod portálu PetrovZdar.sk
C.B. ONE, s.r.o.

Odpadový kanál Vodného diela Gabčikovo - diskusia

autor: transalp
pridané: 29.9.2014 19:50
Odpadový kanál vodného diela Gabčíkovo je pre rybárov dobre známi , teraz pravá strana je prakticky nedostupná Vodohospodárska výstavba š.p., po zbytočne preinvestovaní par miliónov z našich daní, asi osem kilometrový úsek uzavrel. Bude to raj pre pytliakov, na koľko aj rybárska stráž ta môže prísť len pešo. Prístup je len zo strany od vodného diala , všade okolo sú lesy. Slovenský rybársky zväz ako to býva zase čuší , bude to na Slovensku niekedy inak. Ja mám taký dojem že nás pokladajú za ovce a my to pekne hráme . Aký je Váš názor?
počet zobrazení: 4 978
počet hlasov: 0
okruh tém: Lokality

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
ebrak, 26.12.2016 o 11:34

Zdravim.Gabcikovo poznam odkedy postavili VD a aj predtým som lovil v tejto lokalite na hlavnom toku okolo bývalého palkovicova-dnes szap.To,ze postavili ten kamenny nasyp je namierene iba proti rybarom,lebo nik iny tam nechodil.Nikdy som tam nezazil bordel po rybaroch.Pan Lazar to dal vybudovat a potom ako spravny arogantny tupec z vychodu tam vypustil kozy.Tak isto,ako v cunove,kde uplne zakazali a vysokym plotom uzavreli perej a strkovu cast pod nou.Som za vytvorenie zdruzenia co by zastupovalo zaujmy rybarov na dunaji,lebo ochranari si z dunaj idu spravit nar.park,ako TANAP.A potom ani lovit,ani chodit sa tam nebude.Pritom v Canade kde maju naj NP su aktiviyt rybarov povolene.SRZ je organizacia kde clenovia nemaju sancu byt vypocuti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

jano, 15.4.2015 o 14:00

Mnohí sa pamätáte, keď sme boli na VD Hričov.... Bol tam zákaz vjazdu všetkých vozidiel s dodatkovou tabuľou "pre držiteľov platných rybárskych povolení, vjazd povolený". Určite by to šlo urobiť aj na odpadovom kanáli. Možno by niekto namietal, že by bol pri vode neporiadok, ale zákon hovorí jasne o poriadku na lovnom mieste.....Až by RS alebo aj Polícia zadržala zopár povolení, kvôli neporiadku, myslím, že by všetko fungovalo ku spokojnosti všetkých strán. Na Hričove som neporiadok nevidel a rybárov tam bolo neúrekom.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

adam, 12.1.2015 o 19:29

Moj nazor je, ze pokial sa dostanem na revir teda hlavne v okoli kde byvam tak tie miesta kde sa neda dostat autom alebo treba prejst aspon 200 m ponukaju dobru rybacku klud a relativnu cistotu. tam kde sa da dostat autom sa clovek pomaly ani neposadi a o klude a dobrej rybacke uz ani nehovorim. Myslim si ze chodit vsade autom je uplna hlupost. kde by sme potom hladali nove neprebadane miesta. Inak chodenie na ryby peso vedie k lepsej organizacii vybavy a discipline kazdy si zoberie len to co nauzaj potrebuje a co nevladzemm odniest ja, odnesie moja manzelka:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

baracig, 26.10.2014 o 12:38

ved rovno v Gabcikov pod VD tam penta ci kera svina nasadila rampy a eybacka tam skoncila.Ked si nehate auto pred rampami, tak vam auto bud vykradnu,alebo aspon rozrezu gumy.Policajtov samozrejme siroko-daleko ziadnyh, ti musia rabovat peniaze na cestach. ◄ reagovať

lunimus, 14.10.2014 o 10:05

no ... ja by som nebol proti tomu, aby existovali nejake "vstupne preukazy" na vjazd autom k vode prakticky na lubovolnom mieste, ale len za predpokladu, ze by sa zmenilo kopec dalsich veci ... Nehovorim, ze sa to tyka rybarov - clenov petrovzdar.sk, ale vsetci z nas svorne nadavame na bordel pri vode. A je to naozaj velmi ubohe, ze vela rybarov ide na ryby autom, lovi pomaly tak, ze sedi na sedacke v aute, ale ostane po nich kopec bordelu naokolo ... takze v tomto okamihu mozem povedat, ze som celkom rad, ze sa tieto rampy a zakazy vjazdu objavuju, lebo z mojej skusenosti viem, ze rybari, ktori su ochotni si odslapat par km k vode peso vacsinou neurobia pri vode taky bordel, ako ti, co tam chodia autom. A to je bohuzial fakt, s ktorym budete suhlasit asi vsetci ... Bohuzial je ale pravdou aj to, ze potom kvoli takymto rybarom trpia ostatni, ktori si svoj bordel od vody poctivo odnasaju. Rybarsky zväz by teda nemal primarne riesit povolenia na vjazd autami k vode, ale by mal riesit dodrzovanie poriadku pri vode a zvlast pri ukonceni lovu a nasledne aj samotni majitelia nebudu protestovat proti pristupu rybarov cez sukromne pozemky. ◄ reagovať

transalp, 30.9.2014 o 20:22

Vstup do blízkosti vody pre rybárov v rybárskych revírov , a hlavne cez štátne pozemky by mala byť samozrejmosťou. Myslím si že povinnosťou Slovenského Rybárskeho Zväzu je to doriešiť. Nech vymyslia trebárs vstupný preukaz pre uvedenú lokalitu, aj za nijaký poplatok. Berme to ako poplatok za použitie pozemku. V susedných krajinách je to normálne. Zásadne treba povedať, Vodohospodárska výstavba š.p. , alebo aj Lesy SR, obhospodarujú povodňovej oblasti Dunaja , štátnu pôdu. Štátna pôda je majetkom občanov, či že aj naše/kým nám politické smerovanie to neukradne/. Mali by sme naše záujmy presadzovať tvrdšie, nech to počujú v Bratislave a aj v Žiline. Odpadový kanál Vodného diela Gabčikovo - diskusia ◄ reagovať

Pstruzik1, 30.9.2014 o 19:18

Môj názor je že všetko sa rozkráda, pre tých ktorí majú ešte oči zatvorené, vypočujte si diskusnú reláciu Slobodného vysielača ako sa na Slovensku rozkrádajú eurofondy a žiaľ nie sú to len eurofodny, rozkráda sa všetko čo sa dá: časť 1: odkaz a časť 2: odkaz. A ešte odporúčam nahliadnuť sem: odkaz- ◄ reagovať

hdodo, 30.9.2014 o 16:43

Mne osobne sa to nepáči, nemusím mať auto celkom pri vode ale mám plné auto rárohov ktoré potrebujem na dlhšie rybačky hlavne keď chodím na Dunaj idem aspoň na 3-4 dni tak nech mi niekto povie ako si to mám priniesť k vode. No bohu žiaľ stretávam sa čím ďalej tak častejšie aj na MD samý súkromný pozemok, samá rampa, brána, zákaz vjazdu, pomaly už nebude ani kde loviť ryby, je to smutné nakoniec nám bude zbytočné zväzové povolenie a budeme chodiť len na súkromné rybníky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

transalp, 30.9.2014 o 8:52

Pýtam sa Vás priamo, páči sa Vám že športový rybári na Slovensku vo väčšine rybárskych revírov majú zákaz vstupu motorovým vozidlom k vode. Sme nijaký kriminálnici, že na pozemkoch štátu čo je prvom rade majetkom občanov nám budujú rampy? ◄ reagovať