dnes je štvrtok,  19. september 2019,  meniny má Konštantín,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 05:32,  dnes západ slnka: 17:47
Kúpou trička s logom PetrovZdar.sk podporíte chod portálu PetrovZdar.sk
C.B. ONE, s.r.o.

Obmedzenie vyvážania na max. 80 m? - diskusia

autor: jomi
pridané: 18.5.2019 22:05
Dozvedel som sa o prijatom uznesení ČS ZO SRZ Zlaté Moravce, ktoré môžete vidieť na ich stránke (oznamy MO) kde v bode III. U k l a d á toto: 7.V zmysle § 18 Vykonávacej vyhlášky k Zákonu o rybárstve stanoviť maximálnu dĺžku zavážania nástrahy na lovné miesto 80 m. Zodpov : Výbor MO SRZ Samozrejme, že § 18 vyhlášky toto ZO umožňuje. Citujem: "§ 18 Spôsoby lovu rýb (2) Lov rýb na položenú je spôsob lovu rýb s použitím najviac dvoch udíc, ktoré sa skladajú z rybárskeho prúta s navijakom alebo bez navijaka, vlasca alebo splietanej šnúry, záťaže a háčika, ktorý umožňuje nahodenie alebo vyvezenie nástrahy na lovné miesto. Užívateľ môže po dohode so správcom vodného toku pri rybárskych revíroch s výmerou nad 10 ha obmedziť vzdialenosť zavážania nástrahy na lovné miesto. Rozsah obmedzenia užívateľ oznámi ministerstvu životného prostredia do 30. septembra a zverejní ho v povolení alebo v rybárskom poriadku." Ale už sú údajne inštalované tabule s týmto obmedzením na brehu revírov. Myslím, že je to predčasné, lebo ZO to má oznámiť MV SR do 30. septembra, teda toto môže platiť až od budúceho roka 2020. Kladiem si otázku "prečo znervózňujú rybárov?", "a čo tým vlastne sledujú:?" Veď ochrana rybárstva je zabezpečená ustanoveniami zákona a vyhlášky, takže nikto si od vody neodnesie viac rýb ako 40 za rok, ani menšie ako je ich lovná miera a lov rýb spôsobom CHaP je predsa preferovaný všade. Očakávam vašu reakciu a informáciu z iných ZO SRZ či to majú v pláne aj inde. jomi
počet zobrazení: 116
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
jomi, 20.5.2019 o 21:56

Reakcia na príspevok od hdodo, 20.5.2019 o 20:52 :
hdodo dobre hovoríš. A teraz si zober, že zakázať loviť z člna nemôžu. Takže môžeš zakotviť 120 m od brehu, zakŕmiť k bójke a chytať z člna napríklad aj na plaváčik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

hdodo, 20.5.2019 o 20:52

To je teda pekná blbosť ako ja viem že koľko metrov som vyviezol to treba nosiť pásmo, alebo ako to mám odmerať? Presne ako píše jomi veď sme obmedzení na kusoch, váhe, je určená miera, nie je to jedno kde chytím tú rybu či 20m, alebo 100m od brehu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0