dnes je nedeľa,  13. jún 2021,  meniny má Anton,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 03:48,  dnes západ slnka: 19:44
globpneu.sk

Urob si sám... - diskusia

autor: LuboO
pridané: 8.1.2013 18:44

Vyskytlo sa tu viacero fotiek rôznych podomácky vyrobených prípadne upravených častí príslušenstva na ryby, vecičiek, za ktoré by sme inak dali v obchode majland a ono stačilo len mierne využitie mozgovne a pár šikovných rúk. Bolo by zaujímavé tieto "homemade" a "homemodify" výrobky ukázať aj tu na jednom mieste a poradiť menej skúseným či kreatívnym, ako na to. Bez nejakej selekcie, vkladajte všetko, čo sa rybárčiny týka. Prípadne sa ostatní pýtajte, čo, ako, kde, prečo, kedy, za koľko, alebo kto to urobí. Je už možnosť aj pridať foto, tak to bude aj viditeľné, nielen čítatelné.

počet zobrazení: 8 502
počet hlasov: 3

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
jomi, 21.1.2013 o 22:42

Bingo! Konečne viem, prečo som 30 rokov zakazoval manželke vyhodiť ten motorček na gril!!! To je super nápad. Kto mi to urobí? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

LuboO, 21.1.2013 o 22:38

Toto je ten kolotoc Urob si sám... - diskusia ◄ reagovať

LuboO, 21.1.2013 o 22:12

raz, ale nie je to dobre. Inak, aby si ich mal pekne nalakovane, potreboval by si kolotoc, zariadenie, ktore ti toci niekolko voblerov, aby sa ti lak roztekal rovnomerne a nestekal na jednu stranu dole. ◄ reagovať

jomi, 21.1.2013 o 22:10

Ďakujem. Musím nakúpiť. Olovká si asi odlejem do nejakej drážky. A neskúšal si ich do laku namáčať a odkvapkať? ◄ reagovať

LuboO, 21.1.2013 o 22:02

Este rtg voblerov Urob si sám... - diskusia ◄ reagovať

LuboO, 21.1.2013 o 22:01

Tak po poradi, ako to robim ja. Olovo mam z pneuservisu, dali mi ho zo 3 kg. To kliestami striham na platky, roztlacim kliestami alebo rozklepem. Drot pouzivam 0,8 alebo 1 mm zvaracsky nerez. pozor, je tvrdsi, ako obycajny. Lakujem prvu vrstvu autolakom, ked je aj drazka urobena, aby som mohol dovazit. Do drazky kostricku, olovo podla toho, ako chcem vyvazit a zalejem klasickym epoxydom. Potom nafarbim a tri vrstvy Letoxitu. To je vytvrdzovaci epoxyd, dostat v modelarskych potrebach, miesas 10:4. Je riedky, tak nanasas stetcom. Lepsie predpripravit viac kuskov a rozrobit viac Letoxitu, potom ich viac natries naraz. Lopatky robim z Lexanu, da sa aj z obalov na cd, pripadne aj z toho prveho tenkeho cd priesvitneho, ale to na poppery pouzivam, po nahriati tvarujem. Moznosti na lopatky je viac, aj tenky PMMA, ale ten je krehky, rad sa lame. ◄ reagovať

jomi, 21.1.2013 o 20:38

Už som robil woblery z lipového dreva. Ale kto mi poradí ako ich robiť z balzy? Hlavne zaťažovanie a lakovanie, aj lopatky. Kde sa dá zohnať trubkové (drátené) olovo? Ani zubárskeho drôtu v zdravotníckych potrebách nieto. Nechcem sa učiť na vlastných chybách a zima je krátka. jomi ◄ reagovať

visage, 9.1.2013 o 15:06

ale jomi aj my starší sa musíme ešte učiť a niečo podchytiť , zober si takého endreho a jeho vozík, ak sa ja dožijem jeho veku tiež taký spravím ◄ reagovať

jomi, 8.1.2013 o 21:46

Dobrá téma. Je zima, treba to využiť. Aj keď tu budú dané niektorým už známe veci, sú tu na stránke aj 11 roční chlapci, niečo podchytia. ◄ reagovať