dnes je streda,  19. január 2022,  meniny má Drahomíra,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 07:33,  dnes západ slnka: 16:21

Liptovská Mara rekapitulácia 2012 - diskusia

autor: Voko
pridané: 23.1.2013 19:02

Ak ste niekto z Liptova a nieste skúpy na to povedať kde sa minulého roku pochytali ryby, tak by som s vami rád zrekapituloval uplynulý rok. Vychádzať budem zo skúseností mojich a známych.

Čo sa týka šťuky, bola táto sezóna katastrofálna. Na začiatku prívlačovej sezóny sa vychytali snáď vštky štuky (známy chytil 80cm a 105cm) a keďže som začal chytať až neskôr, tak osobne som nevidel za celý rok naživo šťuku pri brehu (ani podmierovú) či už moju alebo susediacich rybárov. Hovorilo sa o hrozných stavoch tejto ryby aj ked údajne sa sem tam zadarilo ale nie ako po ostatné roky.

Vynikajúci rok mali kaprári. Hlavne tí s profi výbavou. Kapre o hmotnosti 5kg som videl u susedov vyťahovať neuveriteľne veľa krát a bolo kompletne jedno v ktorej časti priehrady som sa nachádzal (sám sa sústredím na zubáče). Malé kapríky brali hlave klasicky v Ondrašovej a obrovské hejno bolo aj v Trnovci ale nie v zátoke ale skôr na otvorenej vode.

Vyzerá že bol vynikajúci výter boleňov. 20 až 30 cm ryby skálai na blyškáč pravidelne pri chytaní ostriežov, v každom kúte priehrady. Zaznamenal som návrat 30cm ostriežov ale jedine v Trnovci, nikde inde sa nevyskytovali. Ešte niesú vo veľkých množstvách ale o dva tri roky by to mohlo byť ako pred rokmi. Zubáče, šli po nociach dokonale, cez noc sme na 4 udice vytiahli aj 6 rýb a znova bolo komplet jedno kde sme sa nachádzali, nepametám nočnú rybačku bez jednej takejto ryby.

Plotice nahradili pleskáče ale zato poriadne. 50cm exempláre nebol problém chytit. No a na záver neskutočný koncert pstruhov pri kostolíku. Taký masaker rýb som dlho nevidel. Všetko 40cm ryby, na rybku a plavák, z 8mich udíc bolo v jedno ráno vytiahnutých 15 rýb a rovnako večer. Toto pokračovalo takmer celú jeseň až do konca roka, pochybujem ze tamniečo ostalo.

počet zobrazení: 4 128
počet hlasov: 2
okruh tém: Lokality

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?