dnes je nedeľa,  19. september 2021,  meniny má Konštantín,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 05:33,  dnes západ slnka: 17:46
globpneu.sk

AK NIE JE REVIR SZR SA DA LOVIT BEZ POVOLENIA SZR ? - diskusia

autor: ivan8
pridané: 20.3.2014 21:12

Dobry den chcem sa opitat ako to je ked chcem lovit ryby na jazere ktore nepatri SRZ ale statu, miery a ochrana sa dodrzuje .mam ajtak rybarsky listok pre istotu, no zbytocne podla mna kedze to nieje revir je bez oznacenia ziadna rezervacia je to vykopana jama z ktorej sa tazil strk na vystavbu sidliska pred 40r .ma cca 300x300m a vedla je betonarka ktora odtial teraz cerpa vodu na preplach strku ona je oplotena, jazero nie ,takze pristupne ,ryby sem doniesli robonici rybary vtactvo.podla mna na takuto vodu staci listok len z miestneho uradu kedze to patri statu.vie niekto poradit ako sa chranit,a aby som neporusil zakon?je daky paragraf ?uz mesiac daco hladam aj o love ryb vo vodach ktore nevlastni srz ,aj ci staci len listok povolenie od miestneho uradu a neviem sa dopatrat ,ked kupim listok od M.uradu ci bude stacit.

počet zobrazení: 9 665
počet hlasov: 0
okruh tém: Legislatíva

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
gamo, 27.3.2016 o 17:23

Pani, mam jednu dilemu. Nasli sme tu v okoli BA celkom pekny potok. Ale nikto sa ku nemu nehlasi. Zatial vieme len tolko, ze sa vlieva priamo do Dunaja, nie je to lesacky ani SRZ revir a je v sprave SVP (Slovensky vohohospodarsky podnik). Co s tym? Spada to pod Dunaj? Niekde som pocul, ze ako clen SRZ s ryb. listkom mozem lovit aj na plochach, ktore nie su priamo revir, ak nemaju nejakeho najomcu. Co to SVP, ktore ho ma v sprave ako vodohospodarsky vyznamny tok? Som z toho jelen... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

gamo, 7.7.2014 o 13:38

Listok mam, aj povolenie na rybolov mam, akurat v tej zelenej knizocke mam ze vystupil z MO 4/7, dobrovolne (clenske uhradene na rok mam). A novy clensky preukaz budem mat az 10/7, teraz mam uz de facto dovolenku a zisitl som, ze tych par dni nemozem chytat... Ale vybehnem na kapre na sukromak, prezijem to a nebudem riskovat zbytocne :P... ◄ reagovať

baracig, 7.7.2014 o 12:04

rozpraval som sa o tomto s viacerymi policajtami, ktori rovno kontroluju rybarov a nepotesim ta.Ak do hcijakej vody nahodis hacik,musis mat rybarsky listok, minimalne rybarsku povolenku na patricnom mestkom urade, inak ta zaistia za pytliactvo.Mozno ta pravnik z too vyseka, ale problemom sa nevyhnes.Aj ked to je priesakova jama nikomu nepatriaca a neevidovana.Skorej tam mozes lovit vsetko a vzdy ◄ reagovať

gamo, 6.7.2014 o 9:40

Nechcem zakladat novu temu a mam len 1 otazku. 4/7 som vystupil z mojej MO SRZ Velke Levare s tym, ze buduci tyzden sa stanem clenom MO SRZ RK. Cize v clenskom preukaze mam zaznam o vystupeni 4/7. Mam zaroven platny listok aj platne polovenie na rybolov miestne pstruhove BA I. Mozem lovit zatial na tychto reviroch aj ked niesom clenom ziadnej MO SRZ? Zatial tento rok som bol clenom v Levaroch ale povolenie na rybolov som tam nemal, len BA pstruhove. V podstate sa vzhladom na toto nic nezmenilo, ci? ◄ reagovať

lunimus, 4.4.2014 o 9:42

v principe akakolvek vodna plocha ma svojho majitela. Bez ohladu na to, ci je majitel/prevadzkovatel vodnej plochy SRZ, alebo sukromna osoba, ci stat, tak v kazdom pripade je nutne mat suhlas majitela/prevadzkovatela vodnej plochy ... bez povolenia clovek urcite pytlaci ... ◄ reagovať

gamo, 26.3.2014 o 7:31

V tom nasom zakone sa nevyznaju snad ani jeho tvorcovia :-)) ◄ reagovať

visage, 25.3.2014 o 20:56

Právo a podmienky rybolovu Výkon rybárskeho práva a právne vzťahy v oblasti rybárstva upravuje Zákon č. 139/2002 Z. z. o rybárstve v znení neskorších predpisov, ako aj vyhláška Ministerstva životného prostredia SR č. 185/2006 Z. z. Ide o novelu pôvodnej vyhlášky ministerstva pôdohospo- dárstva č. 238/2002 Z. z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o rybárstve v znení neskorších predpisov. Výkon rybárskeho práva je vymedzený v paragrafe 4 zákona o rybárstve. Rybárske právo je oprávnenie chrániť, chovať a loviť ryby vo vodách určených ako rybárske revíry a ulovené ryby si privlastňovať, ako aj oprávnenie užívať na to v nevyhnutnej miere pobrežné pozemky podľa paragrafu 4 ods. 1 zákona o rybárstve. Ryby sú všetky vodné stavovce dýchajúce žiabrami – kruhoústnice, drsnokožce, lúčoplutvovce, vodné mäkkýše, kôrovce a iné planktonické či bentické bezstavovce žijúce vo vodách. Uvádza to paragraf 2 ods. 2 písm. a) zákona o rybárstve. Podmienky lovu rýb sú upravené v paragrafe 10 zákona o rybárstve. Podľa paragrafu 10 ods. 1 zákona o rybárstve: „Loviť a privlastňovať si ryby v rybárskych revíroch môžu len osoby, ktoré sú držiteľmi platného rybárskeho lístka a platného povolenia na rybolov.“ Rybársky lístok a povolenie na rybolov sú verejné listiny a sú podľa paragrafu 10 ods. 11 zákona o rybárstve neprenosné. Čo nie je zakázané Chov rýb definuje paragraf 9 zákona o rybárstve. Dôležitá je v ňom najmä povinnosť užívateľa označiť chovný revír, ako uvádza ods. 1, tabuľou s nápisom „Chovný rybársky revír“, ako aj všeobecný zákaz lovu rýb okrem odlovu, ktorý vykonáva užívateľ na chovný účel, o čom hovoria odseky 4 a 5. Ochrana rýb (pozri paragraf 11, 12 zákona o rybárstve). Ide v nich o vymedzenie všeobecného zákazu lovu rýb vo vodách pstruhových, lipňových a kaprových a podmienky ich individuálnej ochrany. O zakázaných spôsoboch lovu rýb hovoria paragrafy 13 až 17 zákona o rybárstve, ako aj článok 8 a príloha IV Dohovoru o ochrane európskych voľne žijúcich organizmov a prírodných stanovíšť. Tieto ustanovenia a ich rozsah vychádzajú z ustanovenia článku 2 ods. 3 Ústavy Slovenskej republiky, podľa ktorého každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané. Výkon práva poľovníctva je podľa zákona o poľovníctve teritoriálne obmedzený na poľovný revír, a rovnako aj výkon práva rybárstva je viazaný na rybársky revír. Zásah do výkonu týchto práv je preto možný iba v revíri, v ktorom je toto právo chránené. ◄ reagovať

visage, 25.3.2014 o 20:51

dodo má pravdu-nesmieš loviť ,výkon rybárskeho práva vlastní štát ◄ reagovať

dodo, 25.3.2014 o 20:48

Nad 25 m2 nie. Dávam do pozornosti § 1 ods.3. a ešte raz § 4 ods.2.Zákona o rybárstve. Dovolím si ešte trochu citovať. § 310 Trestný zákon - Pytliactvo (1) ... kto bez povolenia loví zver alebo ryby ... Nespomína sa tu kde lovíš, proste lovíš bez povolenia a basta. Dúfam, že je to už jasné. ◄ reagovať

Pstruzik1, 25.3.2014 o 16:43

Vodné plochy, ktoré nie sú definované ako rybársky revír, nespadajú pod rybársky zákon a teda sa tam môže loviť bez povolení. ◄ reagovať

dodo, 24.3.2014 o 20:51

Ryby môžeš legálne loviť len v rybárskom revíry vyhlásenom podľa zákona. Pri love podľa § 31 ti stačí povolenie majiteľa, resp. správcu revíru.(neplatia miery ani doba ochrany, všetko si určuje majiteľ). Nemusíš byť členom SRZ a nepotrebuješ ani štátny RL. V tebou popisovanom prípade určite ryby, legálne loviť nesmieš. Nevadí, že tam ryby sú. Porušil by si § 4 ods.2. zákona – rybárske právo patrí štátu(a nie je tu vyhlásený rybársky revír). Rybárska stráž by ťa síce kontrolovať nemohla, ale policajti áno. ◄ reagovať

gamo, 24.3.2014 o 8:16

Nesuhlasim uplne, doba hajenia ryb a ochrana druhov plati na vsetkych statnych vodnych plochach. Teda ak najdes jazierko, ktore nie je revir (a nespada do inundacie nejakej rieky!) a nie je na sukromnom pozemku, mozes tam lovit bez povolenia, ak dodrzis doby hajenia a neprivlastnis si zakonom chranene druhy. Taketo jazierko je napr. v BA v Rusovciach alebo pri Jarovecko - Rusoveckych ramenach (prve si myslim, ze je sukromne - ale bezne tam vidim chytat rybarov - nerybarov, deti a pod. a to druhe pravdepodobne spada pod Dunaj, tak tam by som bol opatrny - ako drzitel listka taketo reviry neriesim, takze som sa tym nezaoberal vaznejsie). ◄ reagovať

ryba77, 23.3.2014 o 20:25

Ak to nieje revír SRZ tak si myslím že povolenie na lov ti stačí od majiteľa pozemku na ktorom sa toto štrkovisko nachádza. ak ti majitel povolí na tomto štrkovisku lov tak ťa nemusí trápiť doba hájenia ani miera rýb pretože tieto sa týkajú iba revírov ktoré obhospodaruje SRZ. ◄ reagovať