dnes je nedeľa,  19. september 2021,  meniny má Konštantín,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 05:33,  dnes západ slnka: 17:46

jalec a ceresna - diskusia

autor: 11matus11
pridané: 19.6.2014 22:38

chcem sa spytat aku velkost trojhacika pouzivate ked chytate jalce ? moze sa chytat na ceresnu na pstruhovej vode ? za odpoved dakujem. petrov zdar !

počet zobrazení: 2 717
počet hlasov: 0
okruh tém: Ryby

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
ryba77, 2.9.2014 o 10:05

Skús namiesto čerešne použiť slimákov bez búdky takých čo ničia zeleninu v záhradke(hnedých).Ja chýtám na nich a mám neporovnatelne viac záberov ako na čerešnu alebo slivku.Treba nahadzovať proti prúdu a nechať to splavovať z malým plaváčikom dole vodou. Pri zábere hned nesekať ale nechať mu chvilku čas cca 10sek.To samozrejme neplatí na pstruhových revíroch kde sa na plávanú nesmie chytať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

gamo, 21.6.2014 o 7:54

Technicky ju naozaj moze "vlacit", napr. pomocou sbirolina alebo aj bez len tak navolno. Teda aspon u nas chytaju dochodcovia duhaky na rohlik alebo na cesto, len tak s par brokmi cely system splavuju, akoby lovili "na francúza" a este som nepocul, ze by im zato zobrali papiere... Druha vec je, ak v okoli tej pstruhovky nerastu ceresne, velke nadeje na uspech by som tomu nedaval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

LuboO, 21.6.2014 o 6:17

Ahoj, ked si dobre pozries zakon 139/2002, §14, pismeno e, tak sa dozvies, ze je zakazane lovit na pstruhovych vodach na polozenu a plavanu. Osobne si neviem predstavit, aky iny sposob by si pri ceresni pouzil, vlacit ju asi nebudes a muskarit s nou tiez nie. Cize nie. A co sa tyka trojhacika, nikdy som ho na ceresnu nedaval, len jednohacik, ktorym som prešil vykôstkovanu ceresnu. Takze neviem, aky trojhak, ale teoreticky taky, aby si ho skryl do ceresne. Osobne doporucujem skor ten jednohak, aj z etickeho hladiska. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1