dnes je nedeľa,  19. september 2021,  meniny má Konštantín,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 05:33,  dnes západ slnka: 17:46

Navrhujú sa zmeny Zákona a Vyhlášky - máte názor a návrhy? - diskusia

autor: jomi
pridané: 12.3.2015 12:01
Nastal čas avizovanej potebnej zmeny v rybárskej legislatíve. Funkcionári Rady už zverejnili niektoré návrhy zmien. Ešte o nich diskutujú a riešie ďalšie. Na tejto stránke Rady SRZ si ich môžete pozrieť:
odkaz
odkaz /> Návrhy zmien sú v plnom znení zákona aj vyhlášky červeným vpísané pod pôvodné znenie paragrafov. Tak hádam sa k tomu aj vyjadríme, nie? A možno máme aj dobré nápady.
počet zobrazení: 2 279
počet hlasov: 2
okruh tém: Legislatíva

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
gamo, 23.5.2015 o 17:39

Obmedzenie privlastnenia si max 15ks pstruha/lipna na povolenku (cca prepocet cena ryby/cena povolenky), celostatne zvysenie lovnej miery PP na 30cm, zakaz lovu na mrtvu rybku, zakaz pouzivania protihrotov na nastrahach (stale vela rybarov podmierecnu rybu vyhodi na breh a tam suchymi rukami nahana, takto by sa velmi skratila manipulacia), zakaz lovu na plavanu na lipnovych vodach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

baracig, 5.5.2015 o 12:35

Som sa nieco nabehal na ministerstvo s podobnymi navrhmi.Ja by som nerozsiroval celodenny rybolov, lebo to sa zneuziva, chlasce sa tam, obsadzuju sa permanerne lovne miesta, bordel, konflikty a ked ich je vela pokope, tak beru ryby vsetky nehladiac na druh a lovnu mieru.Hned ich vypitvaju a pecu na ohni .Rybari sa tam nastahuju,porobia stany a spravia si z toho sukromny pozemok.Ja osobne by som celodenny lov uplne zakazal a vlacenie by som obmedzil na velkost nastrahy od 15 cm, lebo denne vidim vlacit na malicke seletky a to je doslova vyvrazdovanie malych zubacikov v Dunaji.Zubacik skape aj ked ho pustia.Vidim ten masaker na vlastne oci.Su tam kazdy den a skoro vzdy chytia aj 10 zubacov hlboko pod mieru.A JE BEZPODMIENECNE NUTNE ZVYSIT KONTROLY A TRESTNE SADZBY ZA PYTLIACTVO: Na rybarskej schodzi som sa totiz dozvedel, ze aj ked chytia pytliaka , tak sa mu nic nestane.Prokurator sa vyhovori, ze ked ma napr. 2 zubacov, ze ta hodnota v eurach neprekroci hranicu trestneho cinu a pytliak v podstate na druhy den je na vode znova. ◄ reagovať

jomi, 25.3.2015 o 20:49

No ja to vidím takto. Vrátim sa do doby, keď sa tvoril tento zákon a vyhláška. Ustanovil sa zákaz lovu na rybku a prívlač od 15. júna aj keď zubáč a šťuka boli chránené iba do 15. mája. Mesiac sa nedali chytiť ak neskočili omylom na kukuricu. Písal som vtedy tvorcovi zákona a vyhlášky JUDr. Hannikerovi ale nechali to tak. Prešlo 13 rokov a konečne sa niekto kompetentný odhodlal napraviť to. Šťuka je vytretá už vo februári, nie je čo riešiť. V minulosti boli aj návrhy zvýšiť lovnú mieru šťuky na 70 cm, ale odborníci vypočítali (publikované v PaR), že dokedy by dorástla, tak by z 90 % vykapala a vyžrala sa navzájom. Bolo by málo úlovkov, ale o niečo viac kapitálnych. Vlastne 5-7 rokov by nám vyžierala rybníky a my by sme z nej nemali takmer nič. Zvýšila sa z 50 cm iba na 60 cm. Má vysokú úmrtnosť už od vysadenia rôčika pre choroby a kanibalizmus. Má veľkú druhovú sebazáchovu, ale viac pre zachovanie jedinca. Osobne tento návrh schvaľujem. A ostatní si myslite čo chcete. jomi Navrhujú sa zmeny Zákona a Vyhlášky - máte názor a návrhy? - diskusia ◄ reagovať

Pstruzik1, 23.3.2015 o 12:48

Loviť na rybku alebo prívlač na kaprových od 15. mája, teda o mesiac skôr ako je teraz. Aký je váš názor na to? ◄ reagovať

jomi, 12.3.2015 o 20:44

Pstružik, možno by sa mala do § 43 doplniť aj definícia háčika. Ale tých definícií by muselo byť viac, aby bolo vo všetkom jasno. ◄ reagovať

jomi, 12.3.2015 o 20:41

odkaz Dám to takto, je to vo vestníku. Dolu na konci strany sú oba dokumenty. ◄ reagovať

Pstruzik1, 12.3.2015 o 13:16

Dobre že si to sem dal, dávam hlas. Takže k tomu zákonu: Ten paragraf 16 V kapr. vodách sa zakazuje: Loviť na viac ako tri háčiky na umelej nástrahe bude myslené zrejme že sa bude môcť loviť na max. jeden trojháčik na umelej nástrahe? Lebo v tom novom znení sa nerozlišuje medzi jednoduchým háčikom a dvoj či troj a viac háčikom. Píše sa tam len o háčiku. PS: inak ten druhý odkaz na vyhlášku ti nefunguje tak sa na to pozri a prípadne to edituj ◄ reagovať