dnes je štvrtok,  15. apríl 2021,  meniny má Fedor,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 04:58,  dnes západ slnka: 18:34
globpneu.sk

Cielený lov, počas hájenia - príbeh

autor: Chickadee
pridané: 9.4.2013 19:50

Pred asi troma hodinami som sa vrátila z prechádzky. Asi hodinu som sa kochala, ako si ryby plnia svoju misiu... (vytieranie). Úplne ma ohromilo, keď som zbadala obrovského kapra (mojim odhadom 75cm). Snažila som sa ho nejako odfotiť, alebo natočiť. Nič sa mi však nepodarilo a vrátila som sa domov. Po tejto prechádzke som sa doma najedla a ešte vybehla a čo nevidím. Jednému mladému rybárovi sa podozrivo zohýba udica a odvíja cievka... Po pár minútach sa zjaví kapor. Po vylovení mal 80 cm. Mám z toho zmiešané pocity. 

Nebudem tento príbeh bezcielne písať na facebook, pre mojich nerybárskych kamarátov, ale radšej sa podelím s vami... 

 

No a už úplne ma dorazilo, keď som videla, že druhý pán má na háčiku, mrtvú rybku. Mohla to byť jedna z tých, čo sa predávajú v nálevoch. Vytiahol na to zubáča.

 

Pre mňa je rybačka o akomsi rozumeniu prírode. Čo si o tom všetkom myslíte vy?

 

počet zobrazení: 3 552
počet hlasov: 4
kategória: iné
 

komentáre

gamo , 22.4.2013 o 17:29

Je to na hrane zákona a ďaleko za hranicami rybárskej etiky. Je to smutné, že kedysi aj pytliaci vedeli, ako sa pri vode/v lese správať a dnes sa strácajú už akékoľvek zábrany.

visage , 17.4.2013 o 18:48

Chickadee neviem aký konkrétny revír si navštívila , ale ak si bola na Dunaji č.1 alebo č.2 tak je to v poriadku potial ak si páni ulovené ryby neponechali , ak ich brali domov tak je to už pytliactvo , ono totižto je povolené prívlačovať a loviť na mrtvu rybku od 1.4. Dunaj č.1+2 a na Ipli tiež.