dnes je streda,  19. január 2022,  meniny má Drahomíra,  počet dní do splnu: ,  dnes východ slnka: 07:33,  dnes západ slnka: 16:21

Vyhradzovanie si lovného miesta. - príbeh

autor: hdodo
pridané: 4.8.2013 10:22

Chcel by som sa podeliť o zážitok ktorý sa nám stal aj s Igorom na Dunaji pri poslednej rybačke. Prišli sme k vode rozkŕmili sme si miesto a na druhý deň začala krásna rybačka kde nám nabehli amure. Ako to býva domáci rybári to hneď  zbadali a poobede sme tam už aj mali návštevu domáceho rybára a hneď sa do nás pustil vraj prečo tam lovíme to je jeho miesto on tam máva postavený stan a podobné veci stále do okola, mali sme veľký problém, aby sme sa ovládli a nevyhrotilo to do ostrejšieho konfliktu. Ukludnil sa až potom keď sme mu povedali že budeme len do piatku no teda že on tam príde teda v piatok len to ešte nevedel  že nás tam prídu vystriedať moji známi. Aj sa tak v piatok stalo a my s Igorom sme išli domov. Len keď poobede mi volajú, že aký mali problém, vraj už chceli volať políciu, totiž prišiel tam ten domáci rybár a pustil sa do nich. Známi tam bol len s manželkou a svokrou, vraj aby sa okamžite pobalili a vypadli, to je jeho miesto on si to tam už dva týždne kŕmi a pod. blbosti, no nakoniec keď mu známi povedal, že ide volať políciu tak sa domáci zdekoval, ale nezabudol ich chodiť kontrolovať každý deň čo chytili a v nedeľu, keď končili tak tam už čakal aby ho nikto  nepredbehol.

Máte aj vy podobné skúsenosti s vyhradzovaním miesta, ak áno tak napíšte váš názor. Ďakujem.

počet zobrazení: 4 312
počet hlasov: 4
kategória: zážitky pri vode
 

komentáre

Pstruzik1 , 25.1.2015 o 21:56

Ešte keď som bol mladým rybárom, mal som 3 tieto skúsenosti: 1.) Lovil som na položenú aj s 2 mojimi kolegami na celkom stiesnenom priestore. Vedel som že tam chodieva loviť jeden pán takmer každý deň. Pán sa okolo poludnia objavil a začal sa rozbaľovať pri nás, zapichol si stojan cca 0,50m od našich udíc (my sme nič nehovorili na to) a začal to hádzať cez naše silóny. Vtedy som sa ozval na čo som dostal odpoveď, že on tu chodí už xx rokov a že si to tu kŕmi. Zbalili sme sa teda a odišli. 2.) Lovil som na položenú aj s 2 mojimi kolegami kedy prišlo k nám auto, z neho vystúpil rybár ktorý nám oznámil, že sa posunieme, lebo ON tam má bóju a ON si to tam kŕmi a ON z tohto miesta bude nahadzovať. Tento krát sme sa nedali. 3.) Lovil som aj s bratom na plavák príbrežné kapríky kedy prišla k nám partia starších rybárov na autách úplne až k nám. Jeden z nich vystúpil, tresol dverami tak ako len vedel a poznamenal, že oni si tu kŕmia či vidíme bójku a že budú loviť tu. A vtedy nastal koncert, každú chvíľu trieskali otvárali a zatvárali kufor alebo dvere na autách a doslova nás vyštvali. Keď sme sa začali baliť že pôjdeme loviť inam, jeden so smiechom a akýmsi úškrnom poznamenal, že ryby už sú aj tak dávno prečo lebo je tu veľký hluk a na plavák treba pokoj. Tak to boli moje skúsenosti z čias mladého rybára.

ryba77 , 25.8.2013 o 20:24

Ja som mal podobný zážitok. rano som došiel k vode a ešte tam nikto nebol tak som nahodil a chytal.asi po troch hodinach prišiel rybár začal sa rozkladať vedla mna a oznámil mi aby som si stiahol udice a nahadzoval inde lebo on chce nahadzovať tam kde som ja.Vyriešil som ho rýchlo 30 sekúnd a pochopil že tudy cesta nevede.pán sa račej zbalil a išiel chytať niekolko desiatok metrov dalej.niektorý rybáry si myslia že ked niekam chodia na ryby tak im to miesto patrí a majú nan doživotné právo.

jomi , 19.8.2013 o 22:07

Aké sorry? bolo to spisovne. Ale to nemal tri metre pľacu aby sa tam zmestil?

LuboO , 19.8.2013 o 22:03

no co by som na to mohol povedat? Len ho slusne poslat do riti. Sorry za vyraz.

hdodo , 19.8.2013 o 22:01

Lubo tak ešte k tomu pridám niečo. Prišli sme tam chytať o týždeň to miesto bolo obsadené tak sme sa traja zložili asi o 50m. vyššie ja ,Matúš a Erik lovíme asi pol dňa a znovu tam prišiel iný rybár na bicykli a chcel loviť presne na tom mieste kde mal Matúš udice, prišiel za nami že si ich ma dať preč lebo on tam ide chytať čo by si už potom na to povedal?

jomi , 19.8.2013 o 21:57

LuboO máš pravdu, v tomto príbehu vlastne išlo o vypudzovanie loviacich z ich miesta, nie o obsadzovanie si miesta. Vidíš, ani mne to na prvé prečítanie nedošlo. Teda v podstate išlo o obmedzovanie osobnej slobody a to treba riešiť s políciou.

LuboO , 19.8.2013 o 21:39

No čo s takým chmuľom? Vysmiat sa mu do tváre a v prípade agresivity zavolať políciu. Inak, on si v podstate lovne miesto nevyhradzoval, to by bolo v pripade, keby tam naozaj ten stan mal, pred nim pri vode stojany a vo vode boju a zacal by do vas skakat, ze je to jeho miesto. On si to miesto vyhradit chcel, ale ste ho predbehli :D. Toto treba riesit v klude a ako vravim, cez policiu. Na toto RS dosah nema, lebo ked ste tam dosli, mali ste miesto volne. U nas bol teraz problem, jeden rybar, podotykam, ze opity, sa zacal rozculovat, ze chcel ist lovit na jedno miesto a ze tam bol karavan a dokonca PRAZDNY!!! Tak som sa ho spytal, ci sa dalo pri nom chyta a ked povedal, ze hej, tak som sa ho spytal, preco tam nechyta. Ze mu nikto nebrani a branit nemoze. Tak bol nervozny, ze co keby tam prisiel majitel karavanu. Vravim, urcite by ste sa dohodli. :D. Ale ze majitel karavanu musi pocitat s tym, ze ked tam nie je, budu tam chytat druhi, inak by to bolo vyhradzovanie lovneho miesta.

jomi , 14.8.2013 o 16:08

No tak toto je neskutočné!!! Ja som myslel, že v takomto hrubom prevedení už takéto maniere vymizli. Sem tam sa stretnem s tým, že drží akože kamarátovi, ale toto je už moc. Asi by bolo vhodné dať si do mobilu číslo predsedov organizácií kam chodíme chytať a volať rovno predsedovi. Povedať im akých tam majú nevychovancov. Čísla sú už väčšinou na stránkach ZO SRZ. Ale dá sa aj rovno tajomníkovi do Žiliny.odkaz. Ak by sa podarilo takéhoto Votrelca identifikovať, mal by disciplinárny problém. Alebo aj na číslo na vedúceho miestnej rybárskej stráže. Stálo by to za to tieto čísla si zistiť. jomi